Turquality kapsamına alınan ilk e-ticaret www.modanisa.com oldu

7

5 kıtada 135 ülkeye gönderi yapan ve yıllık 200 milyon ziyaretçiye ulaşan Modanisa, ilk küresel online Türk moda markası olma yolunda yatırımlarını hızlandırmak hedefiyle Turquality programına katıldı.

Modanisa bu gelişmeyle, “Turquality Destek Programına kabul edilen ilk e-ticaret şirketi” unvanına sahip olurken, Modanisa CEO’su ve Yönetim Kurulu Başkanı Kerim Türe; “2023 e-ihracat hedefimiz 1 milyar dolar” dedi.

Toplam cirosu içerisinde ihracatının payı yüzde 76’ya ulaşan Modanisa, Turquality Destek Programı’na kabul edildi. Uluslararası markalaşma potansiyeli olan Türk şirketlerinin, üretimlerinden pazarlamalarına, satışlarından satış sonrası hizmetlerine kadar bütün süreçleri kapsayan program, desteklenen markalar aracılığıyla olumlu Türk malı imajının oluşturulması ve yerleştirilmesini amaçlıyor. Program kapsamında, ilk kez bir online alışveriş sitesi, bu programa katılmaya hak kazandı.

“Modanisa, Turquality ile yurtdışında planlı bir şekilde büyüyecek”

Turquality yolculuğu ve gelecek hedeflerini paylaşmak üzere medya ile bir araya gelen Modanisa CEO’su ve Yönetim Kurulu Başkanı Kerim Türe, bir alışveriş platformu olarak 2011 yılında 50 tedarikçi ile çıktığımız yolda bugün 850’den fazla tedarikçimiz var. Bu girişimcilerin yüzde 80’i kadın. 5 kıtada 135 ülkeye kargo gönderiyoruz. Aylık 16 milyon, yıllık 200 milyonun üzerinde ziyaretçiye ulaşıyoruz. Yayınlarımızı Türkçe, Arapça, İngilizce, Fransızca ve Almanca olmak üzere 5 dilde gerçekleştiriyoruz. Turquality Destek Programı’na kabul edilmemiz, Türkiye’yi dünyada muhafazakar modanın merkezlerinden birisi yapma hedefimize bizi bir adım daha yaklaştıracak”

“Biz bir platform olarak dünya markası olurken, taşıdığımız markalardan da en az beşinin dünya markasına dönüşmesinin hayalini kuruyoruz” dedi.